W jaki sposób zagospodarować otwartą przestrzeń?

Szczególnie w dużych, wielotysięcznych czy milionowych miastach pojawia się moda na nowoczesne mieszkania nie posiadające sprecyzowanego podziału wewnętrznego – jest to tak zwana otwarta przestrzeń, traktowana jako rodzaj studia do mieszkania. Przeznaczenie takiego rodzaju mieszkania to raczej w głównej mierze osoby zapracowane, niekoniecznie gotujące w domu, które swoje mieszkanie traktują jako jedność siebie i natury.

W jaki sposób traktowa otwarte przestrzenie?

Tego typu mieszkania należy traktować jednorodnie i to jest główna zasada, jakie powinniśmy się trzymać przy jego urządzaniu. Ważne jest też pamiętanie o tym, że dosłownie wszystko, również kuchnia, jest częścią większej całości. Jeśli decydujemy się na jakiś konkretny motyw przewodni lub szczególnie upodobaliśmy sobie jeden styl, powinniśmy wszystkie elementy oraz dodatki komponować w ścisłym założeniu tego jednego stylu. Mieszanina różnych gatunków oraz sztuczne wyodrębnianie poszczególnych pól czy stref w takim mieszkaniu nie ma większego sensu.

Jakie meble pasują do takiego wnętrza?

Chociaż trzeba trzymać się jednego określonego stylu, najczęściej nie jest to bardzo elegancki i górnolotny styl, gdyż otwarte przestrzenie towarzyszą zwykle młodym, postępowym ludziom o otwartym umyśle. Jeśli takie jest nasze nastawienie to wyposażenie domu również powinno to mówi wszystkim obecnym gościom. Najlepiej sprawdzają się modernistyczne aranżacje, tworzywa sztuczne i zaawansowane technologicznie materiały – są po prostu trwałe oraz praktyczne.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*