Zestaw do mycia maszyn

Będąc w posiadaniu maszyn, czy to rolniczych czy elektrycznych musimy dbać o ich długotrwałość i ładną prezencję. A pomaga w tym nie tylko odpowiednie ich przechowywanie i obchodzenie się z nimi, ale także właściwa ochrona i konserwacja. Pomaga w tym mycie takich urządzeń.

W przypadku przyborów, którymi posługują się rolnicy zachowanie w czystości przyczepy, kombajnu czy bron jest bardzo trudne. Jednak, jeśli dana maszyna służyła wielokrotnie do pomocy w danej pracy polowej, to należy oczyścić ją z nagromadzonego zabrudzenia. To nie tylko kwestia wyglądu, ale i bezpieczeństwa. Szczególnie, jeśli miały one styczność ze środkami ochrony roślin, olejami i smarami. Ich nagromadzenie i nieskuteczne usuwanie grozi przenoszeniu chorób i szkodników. Dlatego też oczyszczanie maszyn nie powinno odbywać się wyłącznie za pomocą wody, która nie zmywa dokładnie warstw brudu, ale i specjalistycznych płynów maxtool czy też urządzeń.

Jednym z takich przyrządów jest myjka wysokociśnieniowa rawpol, która posłuży do umycia zewnętrznych części traktorów, przyczep itp. Przy jej stosowaniu należy być bardzo ostrożnym i odpowiednio ustawić opór wody, aby nie zniszczyć maszyn. Trzeba też odpowiednio ustawić odległość (min. 30 cm.) oraz kierowanie (bez bezpośredniego kierowania na przewody i urządzenia). W przypadku mniejszych części służą skrobaki, szczotki druciane oraz sprężone powietrze.

Dobrą praktyką jest też pozwalanie maszynie na wysuszenie się. To zapobiegnie szybszemu zaleganiu nowych warstw zabrudzeń. Jeśli więc zależy nam na długiej eksploatacji niezbędnych do pracy urządzeń, warto systematycznie je oczyszczać.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*