Dlaczego niektóre mieszkania nie są dla nas?

Wybór mieszkania jest jednym z najtrudniejszych wyborów, przed jakimi stają ludzie. Najczęściej okazuje się, że nasze wyobrażenia względem domu oraz nasz dom marzeń ze swoim układem pomieszczeń nie jest tym, czego tak naprawdę potrzebujemy i oczekujemy od przestrzeni, w jakiej żyjemy każdego dnia. Częstym błędem, jaki popełniamy podczas wyboru mieszkania jest wybieranie nieodpowiedniej dla nas przestrzeni, która w trakcie mieszkania bardziej nas irytuje, niż nas cieszy. Tyczy się to przede wszystkim otwartych, nowoczesnych przestrzeni.

Jak urządzić takie mieszkanie?

Przede wszystkim musimy się zastanowić, jak i z kim chcemy mieszkać w takiej przestrzeni. Jeśli samemu lub w parze – nie jest wtedy jeszcze najgorzej, kłopot zaczyna się w momencie, kiedy na świat przychodzą dzieci. Zarówno one, jak i wy będziecie potrzebowali kiedyś prywatności, czemu otwarta przestrzeń zdecydowanie nie służy. Podobnie będzie z naszymi zapędami kulinarnymi – jeśli lubimy gotować, otwarta przestrzeń może przeszkadzać ze względu na rozprzestrzeniające się zapachy. Urządzanie takiego mieszkania wymaga też znacznie więcej koncentracji.

Jak nie zepsuć otwartej przestrzeni

Jeśli decydujemy się na właśnie tego typu mieszkanie, musimy pamiętać, aby zachować jednorodność, to znaczy, że musimy pamiętać, aby tej przestrzeni zwyczajnie nie zagracić. Oszczędność w ilości mebli jest tutaj wskazana, podobnie jak zachowanie jednorodności stylistycznej wszystkich przedmiotów – jeśli na przykład decydujemy się na wnętrze w stylu secesyjnym, wszystko powinno do niego nawiązywać.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*